Aktualności

Policjanci uratowali tonącą kobietę

Data publikacji 11.06.2024

Wczoraj po południu policjanci z komendy w Sandomierzu uratowali kobietę, która tonęła w rzece Wiśle. Dzięki błyskawicznej reakcji oraz bohaterskiej postawie funkcjonariuszy, ocalone zostało życie 39-latki.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał wczoraj po południu dramatyczną informację o kobiecie, która wskoczyła do rzeki Wisły. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, usłyszeli krzyki i zauważyli dryfujące w rzece ciało. Policjanci wraz ze świadkiem zdarzenia natychmiast ruszyli na ratunek.
Mundurowi weszli do rzeki i wyciągnęli wyczerpaną i wychłodzoną kobietę. Po udzieleniu pierwszej pomocy, załoga pogotowia ratunkowego zabrała 39-latkę do szpitala, gdzie trafiła pod fachową opiekę.

Funkcjonariusze swym zachowaniem potwierdzili wszechstronne przygotowanie oraz gotowość do niesienia pomocy potrzebującym w każdej sytuacji.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.
Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

Opr. IP
Źródło: KPP w Sandomierzu

 

Powrót na górę strony