Aktualności

Świętokrzyscy policjanci pompują dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja

Data publikacji 01.06.2024

Podjęliśmy wyzwanie rzucone nam przez funkcjonariuszy Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i meldujemy wykonanie zadania! A do kolejnego challengu nominujemy mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Przypominamy, że celem challengu jest wsparcie rannego wskutek potrącenia policjanta, mł. asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach i zachęcamy wszystkich do włączenia się w inicjatywy pomocy.

6 stycznia w nocy mł.asp. Krzysztof Sobieraj z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach kontrolował prędkość, z jaką poruszają się kierujący na jednej z głównych ulic miasta. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego, który jechał z nadmierną prędkością. Mimo wydawanych sygnałów do zatrzymania pojazdu, kierowca nie zwolnił i potrącił młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja.

Niestety w wyniku tego zdarzenia Krzysztof doznał poważnych obrażeń i nieprzytomny został przewieziony do szpitala, gdzie zespół medyczny walczył o jego życie. Na szczęście operacja się udała, ale policjant wymaga długiej rehabilitacji. Sprawca podejrzany o umyślne potrącenie policjanta i czynną napaść na funkcjonariuszy został zatrzymany. Odpowie za próbę zabójstwa. 

Po tym tragicznym zdarzeniu ruszyła fala pomocy, w którą włączyli się policjanci z całego kraju. Funkcjonariusze biorą udział w różnego rodzaju działaniach zachęcających do pomocy dla Krzysztofa.  Jedną z nich jest udział w challengu, podczas którego wykonuje się pompki oraz przekazywane są pieniądze na rehabilitację policjanta.

W ostatnim tygodniu maja, po nominacji przez funkcjonariuszy Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji do challengu przystąpili świętokrzyscy funkcjonariusze na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Grzegorzem Napiórkowskim.

Meldujemy wykonanie zadania! Do kolejnego challengu nominujemy funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Przypominamy, że wraz z wyzwaniem prowadzona jest zbiórka środków na rehabilitację Krzysztofa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie portalu Zrzutka.pl - Zbiórka na rehabilitację dla naszego kolegi Krzysztofa Sobieraja

Krzysztof jesteśmy z Tobą! Wracaj do zdrowia!

Zobacz film w pełnej jakości: ttps://youtu.be/gT157sztt88

Film Dla_Krzysztofa_male.mp4

Pobierz plik Dla_Krzysztofa_male.mp4 (format mp4 - rozmiar 19.67 MB)

Powrót na górę strony