Aktualności

Poszukiwany przez sąd zatrzymany w sądzie

Data publikacji 15.05.2024

68-letni poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Końskich został zatrzymany w tej właśnie placówce. Mężczyzna rozpoznany przez funkcjonariusza będącego świadkiem w innej sprawie, krótko później w kajdankach trafił do aresztu. Mieszkaniec gminy Stąporków najbliższy 1 rok spędzi w areszcie za przestępstwo przeciwko wolności.

Czasami osoby poszukiwane poświęcają wiele wysiłku, by nie zostać odnalezionym i uniknąć zasądzonej kary. Często zmieniają miejsce swojego pobytu i ukrywają się, by policjanci nie wpadli na ich trop, inni natomiast popadają w rutynę i zuchwałość.

Tak było tym razem. Ostatecznie nie uniknie zasądzonej kary 68-letni mieszkaniec gminy Stąporków, który wczoraj stawił się w Sądzie Rejonowym w Końskich. W tym czasie na rozprawę sądową oczekiwał mundurowy z Komisariatu Policji w Stąporkowie, który od razu rozpoznał mężczyznę jako osobę poszukiwaną. Powiadomił o tym będących w służbie funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego. Jego przypuszczenia okazały się słuszne, bo poszukiwany mężczyzna ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.

To kolejny zatrzymany poszukiwany tego dnia. Kilka godzin wcześniej w Sandomierzu, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 43-letnią poszukiwaną listem gończym wydanym przez prokuraturę rejonową w Końskich. Kobieta najbliższe 30 dni spędzi w areszcie.

Opr. KB

Źródło: KPP w Końskich

Powrót na górę strony