Aktualności

Podziękowania za bezinteresowną pomoc

Data publikacji 14.05.2024

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Grzegorza Napiórkowskiego wpłynęły podziękowania dla mł. asp. Michała Kułagi za pomoc ofiarowaną rodzinie Bartosza – dziecka zmagającego się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Sam policjant, zaskoczony wyrazami wdzięczności, nie czuje się w tej sytuacji bohaterem. Jak mówi – zrobił jedynie to, co należało.

Bartosz zmaga się z nieuleczalną chorobą. Aby zapewnić mu właściwe warunki, rodzina wybudowała dom w jednej z miejscowości w powiecie kieleckim. Policjant z Wydziału Konwoju Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wraz z dwoma braćmi i kolegą, postanowili wspólnie pomóc potrzebującej rodzinie. Chodziło o złożenie zakupionych przez rodzinę mebli kuchennych. W kwietniu tego roku czteroosobowa ekipa zameldowała się na miejscu gotowa do pracy. Panowie wykonali swoje zadanie nie oczekując niczego w zamian.

Mama Bartosza przysłała pisemne podziękowania do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jak czytamy w korespondencji: „za okazaną pomoc w walce z chorobą”.

Sam policjant, skromnie przyznaje, że nie czuje się bohaterem. Wraz z dwoma braćmi i kolegą, zrobili jedynie to co trzeba.

Opr. MŚ

Powrót na górę strony