Aktualności

Oszukana przy sprzedaży roweru

Data publikacji 22.04.2024

Apelujemy o rozwagę przy dokonywaniu wszelkich transakcji w Internecie. Należy zaznaczyć, iż niebezpieczne dla naszych finansów może być nie tylko dokonywanie zakupów w „sieci”, a także sprzedaż niepotrzebnych nam przedmiotów za pośrednictwem ogłoszeniowych portali. O takiej sytuacji w miniony piątek przekonała się 43-letnia mieszkanka Starachowic. Kobieta chciała sprzedać rower, lecz ostatecznie straciła blisko 20000 złotych.

Przestępczość w „sieci” przybiera różne formy, wśród których możemy wyróżnić oszustwa podczas internetowej sprzedaży. W takiej sytuacji to sprzedający narażony jest na utratę pieniędzy. O takim przypadku w miniony piątek zawiadomiła 43-latka, która po kontakcie z nieuczciwym kupującym, straciła pieniądze. 

Kobieta powiadomiła starachowickich policjantów, iż na jednym z portali ogłoszeniowych  wystawiła na sprzedaż rower. Po umieszczeniu ogłoszenia kontakt z nią nawiązał potencjalny kupujący, który w trakcie korespondencji przesłał kobiecie link do potwierdzenia transakcji. 43-latka kliknęła w przesłany link. Zalogowanie się do mobilnej bankowości za pomocą fałszywej strony, dała oszustowi możliwość wypłacenia z konta kobiety blisko 20000 złotych.

Po raz kolejny apelujemy!

Podczas wszelkich transakcji w Internecie należy zachować szczególną ostrożność! Pamiętajmy, by weryfikować, kto i co do nas pisze. Nie otwierajmy podejrzanych linków, które żądają od nas loginów przechwytując dane do naszego konta, mogą wypłacać pieniądze i zarządzać nim jak własnym. Chroniąc tego typu dane zmniejszamy ryzyko utraty naszych środków finansowych. Pamiętajmy, że przy sprzedaży towaru nie powinniśmy  używać jakichkolwiek linków do otrzymania płatności, gdzie wymagane jest logowanie na nasze konto bankowe.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Powrót na górę strony