Aktualności

Myślał, że pomaga córce. Senior stracił blisko 85000 złotych

Data publikacji 18.04.2024

79-letni mieszkaniec Pińczowa zgłosił, że padł ofiarą oszustwa na kwotę blisko 85000 złotych. Mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy Komendy Powiatowe Policji w Pińczowie, że otrzymał telefon od rzekomej policjantki, która poinformowała go o konieczności wpłacenia kaucji.

W środę w godzinach popołudniowych 79-letni mężczyzna otrzymał telefon od kobiety podającej się za policjantkę. Osoba ta twierdziła, że córka seniora spowodowała śmiertelny wypadek potrącając kobietę na przejściu dla pieszych. W rozmowie z „policjantką” usłyszał, że potrzebna jest pilna kaucja, aby córka wyszła z aresztu. Rezultatem tego kłamstwa było przekazanie 72000 złotych i 3000 dolarów amerykańskich młodemu mężczyźnie, który odebrał pieniądze z miejsca zamieszkania 79-latka.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność wobec nieznanych osób kontaktujących się z prośbą o przekazywanie środków pieniężnych. Ważne jest zawsze sprawdzenie autentyczności takich żądań przez inne, niezależne źródło, nawet jeśli prośba wydaje się bardzo pilna i wiarygodna.

 

Opr. ŁS

Źródło: KPP w Pińczowie

Powrót na górę strony