Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki

Data publikacji 15.04.2024

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 15-letniej mieszkanki Starachowic, której zaginięcie w piątkowy wieczór zgłosiła zaniepokojona rodzina. Od tego czasu wspólne poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, strażacy, Straż Leśna oraz rodzina i znajomi 15-latki. Dzięki podjętym działaniom dziewczyna została odnaleziona cała i zdrowa.

W piątek wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych rodziców, że ich 15 -letnia córka nie powróciła do domu ze szkoły, a kontakt telefoniczny  nie był z  nią możliwy. W miejsce, gdzie dziewczyna była widziana po raz ostatni, zadysponowane zostały wszystkie dostępne patrole, zaś komendant starachowickiej jednostki zdecydował ogłosić alarm dla pozostałych funkcjonariuszy. Wszyscy policjanci w trybie pilnym stawili się w komendzie i rozpoczęły się działania poszukiwawcze. Szczęśliwy finał miał miejsce w nocy z piątku na sobotę, kilkanaście minut po godzinie 1 w rejonie rzeki Kamiennej pomiędzy Starachowicami a Wąchockiem.  Wychłodzona i wyczerpana 15-latka szybko został przetransportowany do drogi przez strażaków, a tam została przekazana ratownikom medycznym.

Dziękujemy wszystkim służbom za okazaną pomoc w działaniach poszukiwawczych. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu, po raz kolejny uratowane zostało ludzkie życie.

Oprac. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Powrót na górę strony