Aktualności

Czeka ich długa rozłąka z wolnością

Data publikacji 10.04.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Chęcinach w środowy poranek zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Mężczyzny poszukiwał kielecki sąd, bowiem ten miał do odbycia karę pozbawienia wolności, za spowodowanie tragicznego w skutkach wypadku komunikacyjnego.

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania. W tym zakresie prowadzą czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu osób skazanych prawomocnymi wyrokami, które nie stawiły się w wyznaczonych terminach do zakładu karnego.
Tak było w przypadku 33-latka. Mieszkaniec powiatu kieleckiego nie stawił się do zakładu karnego, aby odbyć zasądzony wyrok, 4 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Chęcińscy policjanci w toku prowadzonych czynności poszukiwawczych ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie jednej z posesji w gminie Piekoszów. Aby potwierdzić swoje przewidywania w środowy, wczesny poranek złożyli służbową wizytę pod wytypowanym przez nich adresem. Jak się okazało, był to „strzał w 10”, bowiem zastali tam poszukiwanego 33-latka, który najbliższe 4 lata spędzi w celi, gdzie będzie odsiadywał zasądzony wyrok.  

Kolejny długi wyrok - 1 rok „za kratami” spędzi 51-latek, którego w we wtorek zatrzymali dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Kielcach. Mężczyzna był poszukiwany przez miejscowy sąd, bowiem nie stawił się w wyznaczonym terminie do aresztu, aby odbyć karę za niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu.


Opr. MPK
Źródło KMP w Kielcach

Powrót na górę strony