Aktualności

Oszuści nadal atakują, seniorka straciła blisko 28000 złotych

Data publikacji 09.04.2024

82-letnia mieszkanka Pińczowa zdecydowała się zgłosić na policję, informując, że padła ofiarą oszustwa finansowego na kwotę blisko 28000 złotych. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, że została zmanipulowana poprzez internetową reklamę oferującą inwestycje w rządowe akcje.

Zgodnie z relacją seniorki, na początku kwietnia natrafiła na reklamę w sieci przedstawiającą możliwość zakupu rządowych akcji. Kliknęła w reklamę, co przekierowało ją na stronę internetową, gdzie wypełniła odpowiednie formularze i zdecydowała się na zakup jednej akcji o wartości ponad 800 złotych.

W następnych dniach prowadziła rozmowy telefoniczne z osobami podającymi się za brokerów firmy.

W trakcie tych rozmów przekazano jej kody, które rzekomo miały służyć do monitorowania konta oraz dokonywania transakcji bankowych.

Niestety, później okazało się, że wszystkie te działania były częścią oszustwa. Kobieta została zmanipulowana, w efekcie czego przestępcy uzyskali dostęp do jej bankowości internetowej. Straciła blisko 28000 złotych ze swojego konta. Jak wyjaśniła, zaufała reklamie widzianej w internecie, w której umieszczony był wizerunek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Policja podjęła działania w celu zidentyfikowania sprawców i zabezpieczenia dalszych dowodów związanych z tym oszustwem finansowym.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby zachowali szczególną ostrożność przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych opartych na niezweryfikowanych źródłach, szczególnie w przypadku propozycji o wysokim potencjalnym zysku.

Opr. ŁS

Źródło: KPP Pińczów

Powrót na górę strony