Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do trzech razy sztuka…

Data publikacji 15.01.2024

Lawinę kłopotów sprowadził na siebie 25-latek z powiatu kieleckiego. Kierował skodą mając ponad promil alkoholu w organizmie i spowodował kolizję z oznakowanym radiowozem. Chwilę przed tym driftował pod skarżyskim marketem, po czym brawurowo włączył się ślizganiem do ruchu na ulicy Sokolej. Trzecia uliczna „parada” już mu się nie powiodła. Wyczyny byłego już kierowcy zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Wczoraj o godzinie 9 na skrzyżowaniu ulicy Sokolej z Niepodległości doszło do kolizji drogowej z udziałem policyjnego radiowozu. 25-latek z powiatu kieleckiego kierując skodą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu policyjnej kii i doprowadził do zderzenia pojazdów. Szybko okazało się, że sprawca zdarzenia jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Kiedy policjanci przejrzeli miejski monitoring wyszło na jaw, że brawurową jazdę 25-latek rozpoczął chwilę wcześniej. Najpierw driftował pod marketem, po czym wprowadzając pojazd w poślizg wjechał w  ulicę Sokolą. Jednak trzeci manewr już mu się nie powiódł. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Również wczoraj, przed godziną 23 z prawem jazdy pożegnał się 25-latek z powiatu szydłowieckiego. Driftowanie BMW przed Vendo Parkiem przerwali mu mundurowi ze skarżyskiej drogówki. Miał w organizmie promil alkoholu.

Tego dnia kłopoty sprowadził na siebie jeszcze 47-latek. Stróże prawa podejrzewają go o kierowanie citroenem pod wpływem amfetaminy.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, środków psychotropowych lub odurzających ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat trzech, wysoką grzywną oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


Opr. JG
Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

 

Film VID-20240115-WA0005.mp4

Opis filmu: pojazd driftujacy po ulicach

Pobierz plik VID-20240115-WA0005.mp4 (format mp4 - rozmiar 5 MB)

Powrót na górę strony