Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ona nieletnia, on nietrzeźwy

Data publikacji 18.12.2023

W minioną sobotę do jędrzejowskiej komendy zgłosiła się 16-latka i 44-latek. W trakcie rozmowy dyżurny nabrał podejrzeń, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a chwilę wcześniej kierował mercedesem. Wynik przeprowadzonego badania stanu trzeźwości, wskazał u 44-latka 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. Kłopotów nie uniknie też 16-latka, która nie posiadając uprawnień kierowała zachodnim autem.

W sobotni wieczór do jędrzejowskiej komendy zgłosiła się dwójka mieszkańców powiatu. Ich wizyta związana była ze sprawami rodzinnymi jednego z nich, ale wkrótce zupełnie inna prawda wyszła na jaw. Podczas rozmowy oficer dyżurny nabrał podejrzeń, że 44-latek jest nietrzeźwy, a do tego chwilę wcześniej kierował niemieckie auto. Mężczyzna kategorycznie zaprzeczał, aby tak było, jednakże wszystko wskazywało na to, że policjant ma rację. Po obejrzeniu nagrani z monitoringu podejrzenia dyżurnego się potwierdziły. Na wideo widać jak w rejon komendy podjechał osobowy mercedes, zza kierownicy którego wysiada młoda kobieta i przesiada się na tylne siedzenie pojazdu. W tym samym czasie pasażer siedzący z przodu przesiadł się na fotel kierowcy. Następnie mężczyzn wjeżdża autem na jedno z wyznaczonych miejsc parkingowych przed komendą. Po zaparkowaniu pojazdu kobieta i mężczyzna weszli do budynku. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania wskazał 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. 44-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy, grozić mu może wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 3 lata pozbawienia wolności. Kłopotów nie uniknie też 16-latka, która nie posiadając uprawnień kierowała zachodnim autem.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Gdy widzisz, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa nie czekaj na tragedię – REAGUJ! Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem.

Opr. BS

Źródło: KPP w Jędrzejowie

  • Ona nieletnia, on nietrzeźwy
Nazwa

Film TJE.mp4

Opis filmu: Film

Pobierz plik TJE.mp4 (format mp4 - rozmiar 22.26 MB)

Powrót na górę strony