Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajmy na inwestycje

Data publikacji 06.12.2023

Po raz kolejny ostrzegamy przed oszustwami. Spotykane w sieci reklamy, obiecujące towar za ułamek ceny lub szybkie inwestycje, najczęściej okazują się kłamstwem. Oszuści tylko czekają na nasz najmniejszy błąd, by potem bez skrupułów go wykorzystać. Wczoraj do jędrzejowskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który jakiś czas temu zainwestował w kryptowaluty. Dziś nie może odzyskać własnych pieniędzy.

Wczoraj do jędrzejowskich policjantów zgłosił się 79-latek. Mężczyzna informował, że prawdopodobnie został oszukany podczas inwestowania w kryptowaluty. Jak wynikało z jego relacji, pod koniec listopada znalazł w „sieci” ogłoszenie o możliwości inwestowania. Kiedy wypełnił odpowiedni formularz, skontaktował się z nim przedstawiciel firmy. Konsultant pomógł otworzyć rachunek inwestycyjny, a po omówieniu zalet programu i prognozowanych zysków 79-latek wpłacił na nowe konto ponad 22 tysiące złotych. Po pewnym czasie senior nabrał wątpliwości czy inwestycja była właściwym posunięciem. Postanowił się wycofać. Poprosił więc przedstawiciela firmy o zwrot pieniędzy, ten jednak przekazał, że aby uruchomić możliwość wypłaty z konta należy wpłacić dodatkowo 12 tysięcy złotych. 79-latek poinformował, że nie posiada takiej kwoty. W związku z brakiem możliwości odzyskania własnych pieniędzy, mężczyzna zgłosił się na Policję.

Uważajmy! Często w trakcie przeglądania popularnych portali społecznościowych możemy natknąć się na przeróżne reklamy obiecujące przysłowiowe „gruszki na wierzbie”. Wobec wszelkich ofert obiecujących nam tanie zakupy i szybkie inwestycje pozostańmy nieufni. Często kryją się za nimi oszuści, którzy czyhają na nasz najmniejszy błąd. Wystarczy udostępnić dane osobowe, zalogować się na fałszywą stronę banku poprzez nadesłanym link albo uwierzyć „przedstawicielowi firmy” by stracić całe oszczędności.

Źródło: BS

Źródło: KPP w Jędrzejowie

Powrót na górę strony