Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 25 km/h i … trafił za więzienne kraty

Data publikacji 17.11.2023

Wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy na terenie gminy Wiślica zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Iveco. 39-latek przekroczył o 25 km/h dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności. Mieszkaniec powiatu bocheńskiego trafił jeszcze tego samego dnia za więzienne kraty.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju pełnili wczoraj służbę na terenie gminy Wiślica. Na lokalnej drodze w miejscowości Ostrów prowadzili pomiar prędkości. Prędkość zmierzyli między innymi kierującemu pojazdem marki Iveco. 39-letni kierujący poruszał się o 25 km/h za szybko. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a ponadto jest poszukiwany do odbycia kary 120 dni pozbawiania wolności. Mieszkaniec powiatu bocheńskiego trafił już za więzienne kraty. Jest to kolejny przykład na to, że każda osoba uchylająca się przed odbyciem zasadzonej kary, będzie musiała ją i tak odbyć.

Za prowadzeniu pojazdu mechanicznego, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.      

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Powrót na górę strony