Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg i dachowanie w miejscowości Bębnów

Data publikacji 06.11.2023

Kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami – to grozi 38-letniemu mieszkańcowi gminy Końskie. Mężczyzna zatrzymany został przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego koneckiej jednostki. 38-latek jadąc osobowym oplem, zaczął uciekać gdy policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około południa na terenie gminy Końskie. Podczas patrolu centrum miasta mundurowi zwrócili uwagę na opla, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Kiedy policjanci dali sygnał do zatrzymania się, mężczyzna w samochodzie zareagował odwrotnie niż powinien – przyspieszył i odjechał w kierunku Gowarczowa. Rozpoczął się pościg. Kilka kilometrów dalej, w Bębnowie kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował. Na całe szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. 38-latek był trzeźwy, została mu pobrana krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych w organizmie. Jak ustalono, mieszkaniec Końskich posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Art. 178b Kodeksu karnego brzmi: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania się pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.”

Wyk. KB

Źródło: KPP Końskie

  • zatrzymany
  • opel po dachowaniu
Powrót na górę strony