Aktualności

Jeden wyskakiwał przez okno, a drugi okazał cudzy dokument

Data publikacji 03.10.2023

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali wczoraj 41-letniego mieszkańca Kielc. Mężczyzna ten był poszukiwany listem gończym wydanym przez miejscowy sąd, bowiem ma do „odsiadki” 182 dni za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Każdego dnia funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzą czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu, a finalnie zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania.

Tak też było w przypadku 41-letniego kielczanina, który został skazany za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Policjanci podejrzewali, że poszukiwany listem gończym mężczyzna może przebywać w jednym z mieszkań na kieleckim śródmieściu. W poniedziałkowy poranek kieleccy kryminalni złożyli 41 – latkowi służbową wizytę. Zastali go w aucie w okolicy jego miejsca zamieszkania. W trakcie czynności w samochodzie należącym do poszukiwanego funkcjonariusze znaleźli blisko 3 gramy białe proszku, wstępnie został on zidentyfikowany jako amfetamina. To jednak nie koniec. W samochodzie policjanci znaleźli również 4 przedmioty przypominające broń palną, 3 sztuki amunicji alarmowej 9 mm oraz kilka dowodów na różne dane osobowe. Jeden z dokumentów został użyty przez 41 – latka w chwili zatrzymania, to jednak nie zmyliło kryminalnych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi, gdzie odbywa już zaległy wyrok. Przedmioty przypominające broń palną zostały zabezpieczone i trafiły do badań, aby określić m.in. to czy posiadają cechy broni palnej. 41 – latkowi przyjdzie również odpowiedzieć za posiadanie narkotyków, posługiwanie się dokumentem innej osoby oraz posiadanie amunicji bez wymaganego pozwolenia za co może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia wieczorem policjanci z Komisariatu Policji III w Kielcach zostali wezwani do jednego z mieszkań w kieleckim śródmieściu w związku z awantura domową. Gdy wchodzili do mieszkania zauważyli, że jedna z osób, która w nim przebywała wyskakuje przez okno. Policjanci natychmiast udali się na tył bloku, gdzie zastali 21 – latka. Jak się okazało mężczyzna ten chciał uciec przed funkcjonariuszami, bowiem ma do „odsiadki” 708 dni pozbawienia wolności. W katalogu czynów, za które mężczyzna miał orzeczone kary pozbawienia wolności znalazły się niezapłacone grzywny, kradzieże z włamaniem, kradzież i znieważenie funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna w związku z obrażeniami, których doznał na skutek upadku został przewieziony do szpitala, skąd trafi do aresztu.

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

  • zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony