Aktualności

Nieletni odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 28.09.2023

Kazimierscy kryminalni zatrzymali nieletniego podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu w gminie Bejsce. Miejscowy 15-latek za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym. Dodatkowo w trakcie czynności wyszło na jaw, że jest osobą poszukiwaną.

W minioną niedzielę w godzinach wieczornych do kazimierskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie gminy Bejsce. Właściciel stwierdził, że zostały wyłamane drzwi do zaplecza i skradziono m.in. papierosy. Na miejscu funkcjonariuszy potwierdzili, że doszło do kradzieży z włamaniem, w wyniku której łupem złodzieja padły w większości artykuły tytoniowe. Straty właściciel sklepu oszacował na kwotę blisko 6 tysięcy złotych.

W wyniku skrupulatnej pracy, kazimierscy kryminalni szybko wpadli na trop włamywacza.  Wczoraj w trakcie przeszukania jednego z domów na terenie gminy Bejsce, znalezione zostały produkty pochodzące z kradzieży i zatrzymany w tej sprawie 15-latek. Podczas czynności z nieletnim okazało się, że jest on poszukiwany w związku z ucieczką z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.  

Nastolatek został doprowadzony do Policyjnej Izby Dziecka, skąd zostanie przewieziony do placówki wychowawczej. Za kradzież z włamaniem do sklepu przyjdzie mu odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Opr. TD

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej

  • zatrzymany nastolatek
  • zabezpieczone papierosy
  • zabezpieczone papierosy
Powrót na górę strony