Aktualności

Zachował czujność i nie dał się oszukać

Data publikacji 27.09.2023

Wczoraj do włoszczowskiej komendy zgłosił się 52-letni mieszkaniec powiatu, który poinformował o tym, że telefonicznie skontaktował się z nim mężczyzna, który próbował oszukać go metodą na „pracownika banku”. Włoszczowianin zachował czujność, zweryfikował podane przez rzekomego „przedstawiciela” informacje i nie dał się oszukać.

Wczoraj 52-latek  z powiatu włoszczowskiego powiadomił policjantów, że skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna podający się za pracownika banku. Osoba ta twierdziła, że na jego dane osobowe ktoś złożył wniosek o kredyt w wysokości kilku tysięcy złotych. Fakt podania nazwy banku wzbudził podejrzenie u 52-letniego mieszkańca, który poinformował rzekomego przedstawiciela o tym, że nie posiada konta w wymienionej przez niego instytucji.
Oszust rozłączył się, jednak po chwili z innego numeru telefonu skontaktował się ponownie
i opowiedział taką samą historię dotyczącą próby wyłudzenia pieniędzy. Mieszkaniec powiatu wykazał się dużą czujnością i nie dał się „nabrać”. Mężczyzna podejrzewając, iż ma do czynienia z oszustem rozłączył się, zweryfikował podane telefonicznie informacje w placówce banku oraz powiadomił o tym fakcie policjantów.

Pamiętajmy! Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą naiwność. W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.

Opr. WR

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony