Aktualności

Wyścigi – tak, ale tylko na torze!

Data publikacji 25.09.2023

Policjanci stanowczo zareagowali na nocne „spotkanie” kierowców, którzy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by prawdopodobnie prezentować swoje „umiejętności” za kierownicą. Podczas swoich działań policjanci nie dopuścili do sytuacji, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a także podczas kontroli nałożyli na kilkudziesięciu kierowców mandaty karne.

Kierowcy żądni mocnych wrażeń spotkali się w Kielcach w sobotni wieczór. Na tą sytuację przygotowani byli policjanci. Funkcjonariusze z Kielc, wspierani przez policjantów z Komend Powiatowych z Buska Zdroju, Końskich, Starachowic, Skarżyska – Kamiennej oraz Ostrowca Świętokrzyskiego strzegli bezpieczeństwa na drogach naszego regionu.

Z posiadanych informacji wynikało, że kierowcy zjechali się do Kielc nie tylko po to, by oglądać swoje auta. W planie mieli najprawdopodobniej nocne wyścigi ulicami miasta. Mundurowi nie dopuścili do nielegalnej rywalizacji, a na wszystkie przejawy łamania przepisów stanowczo reagowali.

Policjanci skontrolowali w nocy 85 kierowców i ich samochody. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 26 mandatów oraz zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Podczas prowadzonych działań policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali do kontroli 36-latka kierującego mitsubishi. Jak się okazało mężczyzna ten zdecydował się wsiąść za kierownicę auta, będąc na przysłowiowym „podwójnym gazie”. Jego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Na tym jednak kłopoty 36-latka się nie zakończyły, bowiem posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyźnie przyjdzie odpowiedzieć przed sądem.  Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie ma przyzwolenia na drogowe piractwo. Podkreślamy, że reakcja na nielegalne wyścigi zawsze będzie stanowcza. Ulice miast to nie tor wyścigowy!

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

  • kontrola drogowa
  • kontrola drogowa
Powrót na górę strony