Aktualności

„Trzeźwy poranek” na ostrowieckich drogach

Data publikacji 25.09.2023

Dzisiaj rano policjanci z ostrowieckiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W trakcie kilku godzin mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 501 kierujących. W efekcie czego 3 kierujących straciło prawo jazdy. Teraz ich sprawami zajmie się sąd.

Dzisiaj w trakcie działań policjanci z ostrowieckiej drogówki skontrolowali stan trzeźwości 501 kierujących, w efekcie czego trzy osoby straciły swoje prawo jazdy. Jako pierwszy o godzinie 5:20 w miejscowości Przyborów „wpadł” 59-letni mieszkaniec gminy Kunów. Mężczyzna kierował dostawczym fiatem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Następnie do grona nieodpowiedzialnych kierujących dołączył 45-letni ostrowczanin. Do jego zatrzymania doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. 11-ego Listopada. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu marki Ford, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Z kolei za jazdę w stanie po użyciu alkoholu swoje prawo jazdy stracił 31-letni mieszkaniec Warszawy, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Świrna. Teraz kierowca renaulta będzie tłumaczył się ze swojego zachowania przed sądem.

Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowcu Świętokrzyskim

Powrót na górę strony