Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O mały włos! Seniorze nie trać czujności

Data publikacji 21.09.2023

Wczoraj stróże prawa ze skarżyskiej komendy odnotowali trzy próby wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Przestępcy działający metodą „na policjanta” żądali przekazania gotówki. Dwukrotnie seniorzy byli bardzo blisko utraty swych oszczędności.

Minionej doby skarżyscy policjanci odnotowali trzy usiłowania wyłudzenia pieniędzy od starszych mieszkańców miasta. Oszuści podszywający się pod funkcjonariuszy Policji dzwonili do seniorów i tłumaczyli, że ich osoba bliska miała wypadek. Instruowali rozmówców, aby przekazali pieniądze „policjantom”, którzy pomogą w załatwieniu sprawy. Bliska utraty 20 000 złotych była 88-letnia skarżyszczanka. Kobieta już niosła gotówkę, aby przekazać ją oszustom, ale na szczęście spotkała sąsiada, który uchronił ją przed nierozważnym działaniem i zawiadomił właściwych funkcjonariuszy. Kolejną osobą bliską utraty oszczędności była 74-latka z Kielc. Kobieta została zmanipulowana podczas telefonicznej rozmowy z przestępcą, który polecił jej przywieźć pieniądze do Skarżyska. Podczas ich przekazania miała dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących wypadku osoby bliskiej. Seniorka wzięła ze sobą 10 000 złotych i taksówką w nocy pojechała do Skarżyska. Los był jednak dla kobiety łaskawy, ponieważ wyraźnie zagubioną seniorkę na ulicy Zielnej w Skarżysku – Kamiennej, o godzinie 3 napotkali prawdziwi policjanci i zaopiekowali się kielczanką. Trzecia z potencjalnych ofiar rozłączyła rozmowę z oszustami.

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku,  bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Powrót na górę strony