Aktualności

Upamiętnili 84. rocznicę napaści

Data publikacji 18.09.2023

Dziś na placu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach uczczono 84. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku. Kwiaty złożono przy odsłoniętej w roku ubiegłym tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Policji Państwowej, którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

Poranek 17 września 1939 roku na zawsze zapisał się na kartach naszej historii. Zaledwie kilkanaście dni po napaści hitlerowskich Niemiec, niespodziewanie Polska otrzymała drugi cios – tym razem ze strony Związku Radzieckiego. Tamtego dnia sowieccy żołnierze wkroczyli na terytorium II Rzeczpospolitej dokonując agresji na naszą Ojczyznę. Polska została podzielona między dwóch okupantów, a tysiące obywateli zostało wywiezionych do niemieckich obozów koncentracyjnych, obozów pracy oraz deportowanych w głąb Związku Radzieckiego.

Pamięć o tamtych wydarzeniach nigdy nie zginie. Dziś na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach uczczono 84. rocznicę wspomnianej agresji. Nie bez przypadku kwiaty zostały złożone przy tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Policji Państwowej, który w obronie Ojczyzny poświęcili to, co mieji najbardziej cenne – własne życie.

Kwiaty w imieniu komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach złożył jego Pierwszy Zastępca insp. Jarosław Tokarczyk oraz Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” Pani Grażyna Szkonter.

Opr. MŚ

  • uczestnicy
  • uczestnicy
  • uczestnicy
  • uczestnicy
Powrót na górę strony