Aktualności

Sprawcy pobicia i kradzieży zuchwałej zatrzymani

Data publikacji 07.09.2023

Starachowiccy policjanci zatrzymali 31 i 15 latka podejrzanych o pobicie 40-letniego mieszkańca gminy Brody i kradzież jego telefonu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 20 na terenie gminy Brody. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został napadnięty przez znanego mu 31-latka. Mężczyzna ten bez powodu wspólnie z towarzyszącym mu kolegą zaczął go uderzać i kopać. W zdarzeniu poszkodowany utracił również telefon. Po otrzymaniu tej informacji policjanci ze Starachowic i Brodów przystąpili do działania. Wczoraj funkcjonariusze w miejscach zamieszkania zatrzymali 31- letniego mieszkańca gminy Brody oraz 15 –latka.  W trakcie czynności okazało się, że starszy z zatrzymanych był poszukiwany do odbycia kary 152 dni pozbawienia wolności, za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Wczoraj nieletni po przeprowadzonych z nim czynnościach został zwolniony do domu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Natomiast dzisiaj sąd zdecydował, że 31-latek za kradzież zuchwałą i udział w pobiciu 40-latka będzie odpowiadał doprowadzany na salę rozpraw z zakładu karnego, gdyż został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.  Z tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Powrót na górę strony