Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Loki – nowy czworonożny funkcjonariusz koneckiej jednostki

Data publikacji 03.07.2023

W Komendzie Powiatowej Policji w Końskich służbę rozpoczął czworonożny funkcjonariusz. Wyjątkowy pomocnik to owczarek niemiecki o imieniu Loki. Ma prawie półtora roku i bardzo dużo energii oraz zapału do pracy. Jego opiekunem jest sierżant Kamil Myszkowski. Policjant i jego czworonożny przyjaciel końcem czerwca ukończyli specjalne szkolenie i od kilku dni pełnią wspólnie służbę.

Loki to pies patrolowo-tropiący. Przez kilka ostatnich miesięcy wraz ze swoim przewodnikiem, sierżantem Kamilem Myszkowskim, szkolił się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie doskonalił swoją sprawność fizyczną niezbędną do pokonywania przeszkód, obrony przewodnika oraz podejmowania pościgu za przestępcą. Loki ćwiczył również posłuszeństwo i opanowanie tak, aby zachować spokój w niebezpiecznych i stresujących sytuacjach oraz tworzyć zgrany duet ze swoim partnerem.

Policyjne psy szkolone są między innymi w kategoriach: patrolowo-tropiące, do wyszukiwania narkotyków oraz do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Podczas szkolenia przewodnik zdobywa więź z psem, uczy go pokonywać przeszkody oraz szkoli pod kątem posłuszeństwa.

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które bardzo potrzebne są w służbie. Wyszukują zapachy ładunków wybuchowych, narkotyków i broni, potrafią też wyszukać zapach zwłok ludzkich na lądzie i w wodzie. Psy służbowe muszą być w gotowości każdego dnia, często pracując w ekstremalnych warunkach.

Służba przewodnika psa służbowego opiera się na zaufaniu pomiędzy policjantem, a czworonożnym funkcjonariuszem. Kamil jak sam mówi: kocha to co robi. Do tego wszystkiego, pełni służbę w nieetatowym zespole policji wodnej. Nie wyobraża sobie innego miejsca dla siebie w służbie. To przykład człowieka, który łączy pracę z pasją.

Jeśli chcesz wykonywać ciekawy zawód, robić coś pożytecznego, mieć stabilną pracę i czworonożnego przyjaciela przy sobie - wstąp w nasze szeregi, a być może to Ty w przyszłości będziesz reprezentował nasz garnizon łącząc pracę, pasję i przyjaźń!

Nowemu duetowi życzymy owocnej współpracy.

Opr. KB

Źródło:  KPP w Końskich

Powrót na górę strony