Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczkę zakończył w rzece

Data publikacji 03.06.2023

Koneccy policjanci zatrzymali kierowcę, który pijany doprowadził do zdarzenia w Baryczy. Kierujący citroenem podjął próbę ucieczki, a finalnie jazdę zakończył w rzece. 26-latek za karygodne zachowanie stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe zajście miało miejsce w sobotę rano (03.06). Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki, podczas prowadzonych działań mających na celu eliminowanie z drogi nietrzeźwych kierujących w miejscowości Barycz dokonywali kontroli trzeźwości. Kierujący pojazdem marki Citroen widocznie zaniepokoił się widokiem radiowozu i w celu  uniknięciem kontroli stanu trzeźwości zaczął wykonywać manewr cofania, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z  Audi, którym kierowała trzeźwa 64-latka. Kierujący francuskim autem, ani myślał tłumaczyć swojego zachowania i salwował się ucieczką.

Funkcjonariusze drogówki ruszyli w pościg za kierującym. Po kilku kilometrach dróg leśnych nieopodal miejscowości Komaszyce zatrzymali kierującego, który swoją jazdę zakończył w rzece. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zatrzymany 26-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie.  Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Opr. KB
Źródło: KPP w Końskich

  • Ucieczkę zakończył w rzece
  • Ucieczkę zakończył w rzece
  • Ucieczkę zakończył w rzece
Powrót na górę strony