Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden jechał zbyt szybko, drugi był nietrzeźwy - obaj stracili prawo jazdy

Data publikacji 25.05.2023

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 28 i 64-latkowi. Młodszy z kierowców przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h. Natomiast drugi wsiadł za kierownicę pojazdu marki Daf mając ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz 64-letni ostrowczanin ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy w miejscowości Okół w gminie Bałtów. To właśnie tam funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 28-latka, który kierował pojazdem marki Volkswagen. Mężczyzna przekroczył prędkość o 72 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec gminy Kunów natychmiast stracił prawo jazdy. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca „wpadł” w ręce policjantów kwadrans po godzinie 20.00 na ul. Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało, siedzący za kierownicą dafa, 64-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna również stracił swoje prawo jazdy.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci apelują o rozsądek, trzeźwość oraz przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Powrót na górę strony