Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważaj sprzedając w internecie!!!

Data publikacji 24.05.2023

Skarżyscy policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek przy zakupach w sieci. Ofiarami oszustów bardzo często padają także sprzedający. Niestety przekonała się o tym 47-letnia mieszkanka Skarżyska – Kamiennej. Kobieta kliknęła w nadesłany przez rzekomego kupującego link, wypełniła rubryki dając tym samym dostęp do swojego konta. Straciła 10 000 złotych.

Mimo licznych apeli policjantów ostrzegających przed działaniem internetowych oszustów, dochodzi niestety do przestępstw, których ofiarami padają kupujący i sprzedający w sieci. Wczoraj skarżyscy stróże prawa przyjęli zawiadomienie od 47-letniej skarżyszczanki. Na popularnym portalu ogłoszeń kobieta wystawiła do sprzedaży gry planszowe. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana ich kupnem. Po ustaleniu szczegółów transakcji, rzekomy kupujący przesłał link celem wypełnienia danych dotyczących rachunku bankowego sprzedającej. Miało to ułatwić płatność za zakup towaru. 47-latka uwierzyła oszustowi i wypełniła rubryki. Niestety dała w ten sposób dostęp do swojego konta. Przestępca wypłacił 10 000 złotych.

Pamiętajmy, aby nigdy nie klikać w nadesłane linki i nie podawać danych dotyczących dostępu do rachunku bankowego lub karty płatniczej! Chrońmy swoje ciężko zapracowane pieniądze!

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Powrót na górę strony