Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podwójne przekroczenie prędkości

Data publikacji 17.04.2023

Wczoraj na terenie powiatu jędrzejowskiego policjanci kontrolowali prędkość kierujących. Mundurowi zatrzymali 2 prawa jazdy. W jednym przypadku ujawniono dwukrotne przekroczenie prędkości popełnione przez tego samego motocyklistę.

Wczoraj policjanci jędrzejowskiej drogówki, na terenie miejscowości Ślęcin w gminie Nagłowice kontrolowali prędkość kierujących. Mundurowi dokonali pomiaru prędkości kierującego motocyklem marki Suzuki, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 34km/h. Jak się okazało, jednośladem kierował 22-letni mieszkaniec Kielc. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 800 złotych, otrzymał także 9 punktów karnych. Po kontroli niezadowolony mężczyzna dynamicznie odjechał z miejsca, zapominając, że jego prędkość może być zmierzona ponownie. Tym razem kielczanin rozpędził swój pojazd do 104km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Policjanci przystąpili do powtórnej kontroli, nałożyli na mężczyznę kolejny mandat –  tym razem była to kwota 1500 złotych i 13 punktów karnych. Motocyklista stracił prawo jazdy.   

Również wczoraj w miejscowości Jasionna w gminie Jędrzejów mundurowi skontrolowali prędkość kierującej pojazdem marki Kia. 22-latka, jadąc 101km/h, przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy oraz nałożono mandat karny w kwocie 1500zł i 13pkt karnych.

Opr. BS

Źródło: KPP w Jędrzejowie

Powrót na górę strony