Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał na zakupy. Miał niemal trzy promile

Data publikacji 30.03.2023

Blisko trzy promile alkoholu miał w organizmie 64-latek, który trafił wczoraj wieczorem w ręce suchedniowskich policjantów. Mężczyznę, który przyjechał oplem na zakupy zauważył jeden z klientów i zawiadomił stróżów prawa. Nieodpowiedzialny senior został doprowadzony do komendy, a kiedy wytrzeźwieje wytłumaczy się ze swojego zachowania. Finalnie grozi mu nawet dwuletni pobyt za kratkami.

W środę po godzinie 20 dyżurny skarżyskiej, policyjnej jednostki został powiadomiony, że do jednego z suchedniowskich marketów przyjechał oplem najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z miejscowego komisariatu. Zastali siedzącego za kierownicą opla 64-latka. Woń alkoholu i trudności z komunikowaniem, wskazywały, że senior może być nietrzeźwy. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mieszkaniec gminy Suchedniów ma organizmie prawie 3 promile alkoholu. Jego przyjazd pod sklep zarejestrowały kamery monitoringu oraz widział jeden z klientów, który zawiadomił policjantów. Nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy i został doprowadzony do skarżyskiej komendy, gdzie wytrzeźwieje.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi dwuletni pobyt w więzieniu oraz wysoka grzywna i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

  • screen z monitoringu

Film TSK.mp4

Pobierz plik TSK.mp4 (format mp4 - rozmiar 7.08 MB)

Powrót na górę strony