Aktualności

Zamiast mrożonek był biały proszek

Data publikacji 23.03.2023

Dwóch zatrzymanych w wieku 29 i 34 – lata i ponad 40 gramów białego proszku, który wstępnie okazał się być amfetaminą -to bilans wtorkowych działań kieleckich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Obaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, a starszy z nich dodatkowo odpowie za handel nimi.

Kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu pracując nad jedną ze spraw, zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, których podejrzewali o związek z narkotykowym procederem.  We wtorkowy poranek funkcjonariusze zatrzymali 29 – letniego kielczanina. W jego aucie policjanci znaleźli około 4 gramy białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Tego samego dnia mundurowi złożyli służbową wizytę w jednym z mieszkań na kieleckim KSM-ie. Tam mieszkał 34 – latek z gminy Chęciny, u którego w kuchni, w zamrażalce zamiast mrożonek było około 40 gramów białego proszku, który po wstępnej analizie wykazał w swoim składzie amfetaminę.  

34 – latek usłyszał już zarzut handlu i posiadania narkotyków za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór oraz poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Młodszy z zatrzymanych mężczyzn odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków.

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

  • zabezpieczone narkotyki
  • zatrzymany
Powrót na górę strony