Aktualności

Areszt za znaczną ilość

Data publikacji 23.03.2023

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 36-latka na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie ponad kilograma marihuany i blisko 400 gramów amfetaminy. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli należące do ostrowczanina akcesoria do porcjowania substancji oraz ponad 50 tysięcy złotych w różnych walutach. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 36-latkowi może grozić kara nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

Ostrowieccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej od pewnego czasu mieli podejrzenia, że miejscowy 36-latek może trudnić się nielegalnym procederem narkotykowym. W miniony poniedziałek stróże prawa postanowili zweryfikować posiadane przez siebie informacje. Jak się okazało, nie mylili się – w ręce kryminalnych trafił ponad kilogram suszu roślinnego oraz blisko 400 gramów białego proszku. Wstępnie badania laboratoryjne potwierdziły, że była to marihuana i amfetamina. 36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo między innymi wagi elektroniczne oraz gotówkę w kwocie przekraczającej 51 000 złotych, w różnej walucie.

Wczoraj ostrowczanin usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Natomiast dzisiaj 36-letni ostrowczanin stanął przed obliczem Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, który podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 36-latkowi może grozić naewt do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • zabezpieczone pieniądze, narkotyki i akcesoria
Powrót na górę strony