Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna osoba zatrzymana z narkotykami

Data publikacji 23.03.2023

Wczoraj buscy kryminalni zatrzymali 20-latka podejrzewanego o posiadanie zabronionych substancji. W pojeździe, którym poruszał się mężczyzna, policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością skrystalizowanej substancji o wadze 40 gramów. Wstępne badanie wykazało, że wewnątrz był narkotyk zidentyfikowany jako 2C-B. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z buskiej komendy ustalili wczoraj, że pewien 20-latek może w swoim samochodzie przewozić narkotyki. Po południu na jednej z dróg wjazdowych do Buska – Zdroju zauważyli seata, za kierownicą którego siedział podejrzewany o posiadanie środków odurzających mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W trakcie przeszukania auta znaleźli woreczek foliowy z zawartością skrystalizowanej substancji o wadze 40 gramów. Jak się okazało, wewnątrz był narkotyk wstępnie zidentyfikowany jako 2C-B. Kierujący został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Po wykonaniu z nim czynności procesowych został zwolniony.

Zabezpieczona substancja trafi do policyjnego laboratorium. Jeżeli potwierdzi się, że jest to narkotyk, mieszkańcowi Buska – Zdroju może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • zabezpieczona substancja
Powrót na górę strony