Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kulisy nocnego „skoku” na marketowy towar. Złodziej wpadł, bo zostawił „wizytówkę”

Data publikacji 20.03.2023

Poniższa historia jest kolejnym dowodem na to, że najlepsze figle płata los. Tym razem ofiarą jego ironii padł pewien skarżyski złodziej. Wraz z kompanem postanowił złupić stojący na paletach przed marketem towar. Rabusie ukradli artykuły o wartości przekraczającej 13 000 złotych. Jeden z nich był jednak nieco roztargniony, bo zgubił w miejscu przestępstwa swój dowód osobisty. Tego samego dnia został zatrzymany.

W piątkowy ranek skarżyscy policjanci zostali powiadomieni przez pracownika ochrony jednego z miejscowych marketów o kradzieży. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w nocy pod sklep został dowieziony towar, który miał pozostać na paletach do otwarcia placówki. Rano okazało się jednak, że folia ochraniająca palety jest uszkodzona i brakuje sporo pozostawionego asortymentu. Łupem przestępców padły artykuły spożywcze i chemiczne. Straty oszacowano na przeszło 13 000 złotych. Szybko wyszło na jaw, kto stoi za nocną kradzieżą. W miejscu przestępstwa roztargniony rabuś zgubił swój dowód osobisty. Policjanci wspólnie z ochroniarzem przejrzeli monitoring. Na nagraniu widać dwóch mężczyzn, którzy przed godziną 1 dokonują kradzieży. Potem około godziny 4 jeden z rabusiów przyszedł jeszcze raz na miejsce i nerwowo szukał czegoś przed sklepem. Najpewniej zorientował się, że zgubił własną „wizytówkę”. Na swoje nieszczęście dowodu nie odnalazł. Stróże prawa zabezpieczyli część porzuconych za ogrodzeniem łupów i ruszyli szukać dobrze im znanego, notorycznego złodziejaszka oraz jego kompana.

W piątkowe popołudnie policyjny patrol zatrzymał pechowego 28-latka - właściciela dokumentu. Funkcjonariusze odnaleźli w jego mieszkaniu kolejne kilkadziesiąt sztuk skradzionych artykułów. W sobotę usłyszał zarzut kradzieży. Wkrótce czeka go kolejna rozprawa sądowa. Jako, że działał w warunkach recydywy grozi mu nawet siedem i pół roku więzienia. Policjanci szukać będą współsprawcy przestępstwa i reszty zrabowanego towaru.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

  • zrzuty z monitoringu
  • zrzuty z monitoringu
  • zrzuty z monitoringu
  • zabezpieczone produkty
  • zabezpieczone produkty

Film HwVideoEditor_2023_03_20_122047418.mp4

Opis filmu: kradzież artykułów

Pobierz plik HwVideoEditor_2023_03_20_122047418.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.97 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.99 KB
    deskrypcja tekstowa
Powrót na górę strony