Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy przewoził troje dzieci

Data publikacji 14.03.2023

Ponad promil! Tyle wykazało badanie stanu trzeźwości 47-letniego mieszkańca Kielc, którego wczoraj do kontroli zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji II w Kielcach. Mężczyzna w aucie, którym kierował przewoził troje dzieci. Siedziały na tylnej kanapie, bez fotelików a nawet zapiętych pasów.

Wczoraj po południu funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Kielcach, którzy patrolowali osiedle Czarnów zwrócili uwagę na volkswagena. Gdy policjanci zatrzymali auto do kontroli okazało się, że za jego kierownicą siedzi 47-latek. Mężczyzna nie jechał sam. Na tylnej kanapie wiózł troje dzieci w wielu od 4 do 9 lat. Na próżno było szukać fotelików dla małych pasażerów czy zapiętych pasów, pomimo tego że przepisy jasno wskazują jak należy przewozić dzieci w aucie. Na tym jednak kłopoty kierującego się nie zakończyły. Nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami to badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad promil!

Teraz 47-latek odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Za kierowanie pojazdem może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Przyjdzie mu również odpowiedzieć za kierowanie pojazdem bez uprawnień i przewożenie dzieci bez wymaganych prawem zabezpieczeń.

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

Powrót na górę strony