Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przykład niegodny naśladowania

Data publikacji 08.03.2023

Od naruszenia kilku przepisów ruchu drogowego rozpoczęła świętowanie Dnia Kobiet 33 – letnia mieszkanka gminy Gnojno. Kobieta nie zastosowała się do znaku A7 - ustąp pierwszeństwa, nie korzystała z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewoziła troje dzieci niezgodnie z przepisami, miała zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami i była nietrzeźwa. Policyjne urządzenie wykazało, że miała w swoim organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Za kierowanie pojazdem mechanicznym z stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

Dziś rano służbę na terenie gminy Gnojno pełnili policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy. W jednej z miejscowości zauważyli pojazd marki Volkswagen, którego kierująca nie zastosowała się do znaku - ustąp pierwszeństwa. Samochód wyjechał z drogi podporządkowanej wprost przed nieoznakowany radiowóz, zmuszając kierowcę do hamowania. Policjanci zauważyli, że kobieta nie korzystała z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą siedziała 33 – letnia mieszkanka gminy Gnojno. W pojeździe podróżowało także troje dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Najmłodsza dziewczynka co prawda siedziała w foteliku ochronnym, ale nie była przypięta pasami bezpieczeństwa, podobnie jak 9 i 13 latek. Podczas dalszej weryfikacji funkcjonariusze ustalili, że kierująca ma zatrzymane uprawnienia do kierowania. Nie obyło się również bez badania stanu trzeźwości, które prowadzone jest w przypadku każdej kontroli drogowej. Policyjny alkomat wykazał, że w organizmie kobiety było ponad 1,3 promila alkoholu.  

Z przebiegu tego zdarzenia zostanie sporządzona dokumentacja. Śledczy skrupulatnie zliczą naruszone przepisy, sprawdzą także, czy 33-latka nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo.        

Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym z stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • dwa auta
  • alkomat
Powrót na górę strony