Aktualności

19-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 03.02.2023

Wczoraj buscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Nastolatek posiadał w mieszkaniu 7 gramów substancji, wstępnie zidentyfikowanej jako 2C-B. Zgodnie z prawem, za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj z samego rana kryminalni z buskiej komendy zatrzymali 19-latka. Policjanci podejrzewali, że mieszkaniec Buska – Zdroju może posiadać nielegalne substancje. W mieszkaniu młodego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili trzy zawiniątka w srebrnej folii z zawartością skrystalizowanej substancji, słoik z niewielką ilością białego proszku oraz wagę elektroniczną. Substancję wstępnie zidentyfikowano jako 2C-B. 19-latek przyznał się, że ujawnione środki należą do niego.

Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczony biały proszek to narkotyki, zatrzymanemu może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że posiadanie narkotyków jest prawnie zabronione i za popełnienie tego przestępstwa grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku posiadania znacznych ilości substancji odurzających nawet do lat 10.

Opr. JK

Źrodło: KPP Busko - Zdrój

  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone substancje
Powrót na górę strony