Aktualności

Przekroczyli prędkość i stracili prawa jazdy

Data publikacji 02.02.2023

Kierujący, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, łamiąc je w rażący sposób, powinni liczyć się z możliwością zatrzymania prawa jazdy. Wczoraj włoszczowscy policjanci zatrzymali uprawnienia 2 kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h.

Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą prawo i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. W ciągu jednego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie zatrzymali uprawnienia 2 kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pierwsza kontrola miała miejsce po godzinie 8.00 we Włoszczowie. Wtedy to, 60-letni kierowca audi w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Trzy godziny później policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 34-latka kierującego audi, który jechał o 75 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia. Jeden z nich został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi, natomiast drugi z kierujących za swój czyn odpowie przed sądem.

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

  • przekroczenie prędkości
  • przekroczenie prędkości

Film Untitled.mp4

Opis filmu: przekroczenie prędkości

Pobierz plik Untitled.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.05 MB)

Powrót na górę strony