Aktualności

Finał niedzieli w policyjnej celi

Data publikacji 23.01.2023

Policyjna cela – tam skończył się niedzielny wieczór dla trójki 19-latków, którzy zostali zatrzymani przez mundurowych z Komisariatu Policji II w Kielcach. We wnętrzu BMW, którym podróżowali policjanci znaleźli narkotyki, a kierujący – w stanie po użyciu alkoholu – objęty był aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów.

W niedzielny wieczór policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji II w Kielcach w osiedlu Herby zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. W jego wnętrzu podróżowało troje 19-latków, jeden mężczyzna i dwie kobiety. Pojazdem kierował mieszkaniec gminy Bodzentyn, który jak się okazało miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Starachowicach. To nie było jedyne przewinienie 19-latka tego wieczoru, bowiem badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,28 promila alkoholu w organizmie. W toku czynności na miejscu kontroli policjanci ujawnili na tylnej kanapie samochodu około 35 gramów białego proszku, który wstępnie okazał się amfetaminą. Zabezpieczone substancje trafiły do laboratoryjnych badań, a trójka 19-latków do policyjnych cel.

Młody mężczyzna odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz za prowadzenie auta będąc w stanie po użyciu alkoholu. Przypominamy również, że zgodnie z zapisami Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za podsiadanie narkotyków, może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

Powrót na górę strony