Aktualności

Nietrzeźwa dachowała

Data publikacji 01.12.2022

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 53-latka, która kierując oplem doprowadziła do zdarzenia drogowego. Kobieta została zatrzymana przez policjantów, a teraz sąd zadecyduje o jej dalszym losie. Mieszkance gminy Staszów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Wczoraj kwadrans przed godziną 18, dyżurny staszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Krzywołęczy. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto dachowało. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 53- latki. Badanie alkomatem dało wynik pozytywny. W swoim organizmie kobieta miała ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście podróżowała ona sama i nie doznała poważniejszych obrażeń.

Teraz mało odpowiedzialnej kobiecie grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. W konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

  • rozbity pojazd
  • rozbity pojazd
  • rozbity pojazd
Powrót na górę strony