Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzegamy przed działaniami oszustów

Data publikacji 30.11.2022

Realizowanie transakcji kupna i sprzedaży za pomocą Internetu jest bardzo popularne. Należy jednak zachować przy tym szczególną czujność oraz rozwagę. Internetowi oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Pamiętajmy! To od naszej wiedzy i ostrożności zależy czy pozwolimy się oszukać w Internecie.

Podczas korzystania z Internetu musimy pamiętać o tym, że jest to dostępne źródło informacji ale również miejsce, w którym występują zagrożenia. Metod działania oszustów jest bardzo wiele, dlatego przez cały czas musimy zachować ostrożność, zwłaszcza podczas wykonywanych transakcji internetowych.

Pomimo dostępnych informacji dotyczących przestrzegania zasad bezpieczeństwa, nadal zdarzają się osoby oszukane podczas realizacji transakcji kupna i sprzedaży. Wczoraj do Włoszczowskiej Komendy zgłosiła się 32-letnia mieszkanka powiatu, która wystawiła na sprzedaż internetową dziecięce akcesoria. W krótkim czasie, zamieszczonym ogłoszeniem zainteresował się kupiec. Oszust pod pozorem zakupienia przedmiotu, wyłudził od mieszkanki kody do logowania na koncie bankowym, a następnie dokonał dwóch zleceń przelewów na kwotę łączną około 5000 zł.

Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży oraz zakupów za pośrednictwem Internetu. Nigdy nie klikajmy w podejrzane linki i nie wpisujmy tam żadnych swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych. Bądźmy czujni, gdy otrzymamy wiadomość od kupującego, że już wpłacił, bądź wpłaci pieniądze za sprzedawany przez Ciebie przedmiot. Zawsze dokładnie sprawdzajmy, jaką transakcję bankową autoryzujemy, a  każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu, szybkiego sfinalizowania transakcji powinien wzmóc naszą czujność. Pamiętajmy! To od naszej wiedzy i ostrożności zależy czy pozwolimy się oszukać w Internecie.

Opr. WR

Źródło: KPP Włoszczowa

Powrót na górę strony