Aktualności

Sprawne poszukiwania i uratowany 41-latek

Data publikacji 29.11.2022

Po niespełna 3 godzinach od zgłoszenia zaginięcia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej odnaleźli 41-latka. Mężczyzna około godziny 18.00 opuścił swoje miejsce zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Dzięki sprawnej akcji poszukiwawczej nie doszło do tragedii.

Wczoraj około godziny 20.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej został telefonicznie powiadomiony o zaginięciu jednego z mieszkańców gminy. 41-latek wymagający opieki lekarskiej oddalił się z miejsca zamieszkania, nie informując członków rodziny dokąd się udaje, nie nawiązał z nimi żadnego kontaktu.

Jak informował zgłaszający, życie i zdrowie mężczyzny znajdowało się w realnym zagrożeniu. Rodzina usiłowała prowadzić samodzielne poszukiwania, jednak nie były skuteczne.

Z uwagi na panujące niekorzystne warunki atmosferyczne, niską temperaturę i obawę przed wychłodzeniem organizmu podjęto szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Na miejsce skierowano wszystkie patrole, będące w dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej oraz przewodnika z psem służbowym.

Około godziny 22.30 na terenie pól uprawnych, w odległości około kilometra od zabudowań gospodarczych partol Rewiru Dzielnicowych odnalazł zaginionego. Mężczyznę przewieziono do komendy, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Tam przyjechała załoga ratownictwa medycznego, która przebadała odnalezionego. Finalnie 41-latek powrócił pod opiekę rodziny.

Opr. MK

Źródło: KPP Kazimierza Wielka

Powrót na górę strony