Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej paliwa w fotopułapce

Data publikacji 18.11.2022

W ręce suchedniowskich policjantów trafił w czwartek 52-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna podejrzany jest o włamania i kradzieże paliwa z maszyn budowlanych. Jego łupem padło przeszło 700 litrów oleju napędowego o wartości przekraczającej 6500 złotych. Rabuś wpadł, bo jego wizerunek utrwaliła fotopułapka pozostawiona przez budowlańców.

Suchedniowscy policjanci prowadzili sprawę kradzieży z włamaniami do maszyn budowalnych na terenie gminy Suchedniów i Łączna. Zdarzenia miały miejsce pod koniec października i w listopadzie, a łupem nieznanego wówczas włamywacza padał olej napędowy. Łącznie z maszyn wypompowano ponad 700 litrów paliwa o wartości przekraczającej 6500 złotych. Funkcjonariusze dysponowali wizerunkiem sprawcy, który zarejestrowała fotopułapka pozostawiona na jednej z koparek przez pracowników wykonujących roboty. Śledczy nie znali jednak personaliów złodzieja. Na jego trop wpadli dzielnicowi, którym udało się ustalić z kim mają do czynienia na nagraniach. W czwartek stróże prawa pojechali do nieznanego im dotychczas 52-letniego mieszkańca Suchedniowa. Mundurowi nie odnaleźli skradzionego paliwa, ale zabezpieczyli ubranie, w którym działał złodziejaszek. Mężczyzna trafił za kratki.

W piątek 52-latek usłyszał zarzuty dokonania pięciu kradzieży z włamaniami, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenie majątkowe. Policjanci będą ustalać, co rabuś zrobił ze skradzionym paliwem. Za tego rodzaju przestępstwa podejrzany może spędzić za więziennym murem nawet dziesięć lat.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

  • zatrzymany

Film Untitled_3.mp4

Pobierz plik Untitled_3.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.97 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.05 KB
    deskrypcja
Powrót na górę strony