Aktualności

ROAD SAFETY DAYS na starachowickich drogach

Data publikacji 22.09.2022

Wczoraj, w związku z obchodzonym Europejskim Tygodniem Mobilności, starachowiccy policjanci wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne w ramach akcji ROAD SAFETY DAYS. Przekazywane były specjalne ulotki informacyjne oraz uczestnikom ruchu drogowego rozdawane były elementy odblaskowe.

Europejski Tydzień Mobilności, który jest obchodzony w dniach 16 – 22 września 2022 r. to  dążenie do zminimalizowania wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wczoraj w ramach tego wydarzenia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne. Działania zostały przeprowadzone na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach. Wspólnie promowano bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Wskazywano najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych oraz ich skutki. Policjanci na ręce uczestników ruchu drogowego przekazywali elementy odblaskowe oraz apelowali o przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego, rozważne zachowanie i ostrożność podczas poruszania się po drodze. Strażacy udzielali instruktarzu, jak postępować z osobami poszkodowanymi np. w zdarzeniach drogowych oraz jak należy udzielać pomocy przedmedycznej, przypominając, że każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji. Ponadto mundurowi podkreślali rolę trzeźwości na drodze i informowali, że nietrzeźwy kierowca to bardzo duże zagrożenie na drodze.

W związku z działaniami mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach odwiedzili również najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przeprowadzili kilka spotkań, na których zostały omówione i przedstawione prawidłowe zachowanie na drogach, prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych czy właściwe korzystanie z fotelików w samochodach podczas jazdy  Dzieci dowiedziały się również jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych i dlaczego, gdy nie ma chodnika lub drogi dla pieszych należy poruszać się lewą strona jezdni.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

  • road safety days
  • road safety days
  • road safety days
  • road safety days
  • road safety days
  • road safety days
  • road safety days
Powrót na górę strony