Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne AED w obiektach Policji

Data publikacji 09.09.2022

Statystyki mówią jasno, że u osoby, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia szybkie rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo oddechowej oraz użycie defibrylatora AED przez świadków zdarzenia powodują wzrost szans na przeżycie do blisko 70%. Stąd tak ważny jest szeroki dostęp do tych urządzeń i wysoka świadomość społeczna dotycząca zasad udzielania pierwszej pomocy.

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej centrum Kielc uruchomiony został kolejny defibrylator AED dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Urządzenie to zostało zamontowane
w holu przy głównym wejściu do budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przy
ul. Seminaryjskiej 12.

Defibrylator AED jest urządzeniem bezobsługowym! Rola użytkownika sprowadza się do jego uruchomienia, naklejenia elektrod na odsłoniętą klatkę piersiową poszkodowanego i wykonywaniu wydawanych przez urządzenie poleceń. Użycie AED w trakcie udzielania pomocy podczas nagłego zatrzymania krążenia jest w 100% bezpieczne i nie ma obaw by przy jego użyciu zrobić komuś krzywdę.

Defibrylator AED w naszej komendzie jest już kolejnym urządzeniem działającym w ścisłym centrum Kielc. Urządzenia te znajdują się także w budynku Urzędu Miasta przy ul. Rynek 1, siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Piotrkowskiej 25, Kieleckim Centrum Kultury przy pl. Moniuszki 1, a także w siedzibie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” przy ul. Dużej 9.

Ponadto Defibrylatory AED gotowe do użycia można znaleźć siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przy ul. Wesołej 43 (w holu budynku przy głównym wejściu), w I Komisariacie Policji (Os. Na Stoku 63B), II Komisariacie Policji w Kielcach ul. Kołłątaja 4 (oba w holu przy głównym wejściu), a także w komisariacie Policji w Chęcinach i Chmielniku (w pokoju obsługi interesanta). Defibrylator AED znajduje się także w budynku Oddziału Prewencji Policji w Kielcach (u dyżurnego) oraz na krytej strzelnicy KWP w Kielcach.

Defibrylatory znajdujące się w obiektach policji dostępne są 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Opr. RM

  • AED
  • AED
Powrót na górę strony