Aktualności

Przed nami długi sierpniowy weekend

Data publikacji 12.08.2022

Jak to zazwyczaj bywa długi weekend, to okazja do wyjazdów, spotkań z bliskimi i wypadów w plener. Gdy mieszkańcy świętokrzyskiego oraz osoby odwiedzające nasz region odpoczywają korzystając z wolnego, nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci. Mundurowi m.in. pilnują pozostawionych domostw i mieszkań, jak również dbają porządek w ruchu drogowym. Tak też będzie w najbliższy długi sierpniowy weekend.

Od dzisiaj do 15 sierpnia trwać będzie długi  sierpniowy weekend. Zarówno w pierwszy jak i ostatni dzień wolnego, spodziewamy się, wzmożonego ruchu na drogach. Dla zapewnienia bezpieczeństwa na trasy wyjedzie zdecydowanie więcej policyjnych patroli.
Aby wyhamować zapędy „piratów drogowych” dziś w całym kraju prowadzone są działania „Prędkość”, podczas których policjanci dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie jak i dynamicznie z wykorzystaniem pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Szczególnie uwzględnione zostały miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.
Przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego też świętokrzyscy policjanci szczególnie w ten weekend będą bacznie przyglądali się zachowaniom na drodze. Funkcjonariusze będą również kontrolować trzeźwość kierujących, gdyż jak wiadomo pijani za kierownicą, to śmiertelne zagrożenie.  
Pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo na drodze i bezpieczeństwo naszych pasażerów. Przed każdym wyjazdem należy zadbać o odpowiednie wyposażenie auta, jego sprawność techniczną, i należy pamiętać, że dzieci powinny być przewożone tylko i wyłącznie w fotelikach ochronnych.   
Jeżeli wybieramy się na dłuższy wyjazd, pamiętajmy aby właściwie zabezpieczyć swoje domy i mieszkania. Nie ułatwiajmy zadania złodziejom, którzy tylko czekają na to, jak przez roztargnienie zapomnimy zamknąć drzwi, czy domknąć okna. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa skutecznie przyczyni się do tego, że sierpniowy długi weekend będzie bezpiecznym weekendem.


Opr. AM
Źródło: KWP w Kielcach

 

Powrót na górę strony