Aktualności

Zaginionemu szybko udzielono potrzebnej pomocy

Data publikacji 03.08.2022

Wczoraj rano policjanci z Pińczowa zaangażowali duże środki aby jak najszybciej odnaleźć 29-letniego mężczyznę, który grożąc samobójstwem oddalił się z domu w stronę kompleksu leśnego. Na szczęście został odnaleziony dosłownie po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia i nic mu się nie stało.

Wczoraj dyżurny pińczowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej. Na swoje życie planował targnąć się 29-letni mieszkaniec gminy Pińczów, który oddalił się w stronę pobliskiego lasu. Policjanci natychmiast na miejsce sprowadzili przewodnika z psem tropiącym oraz operatora drona. W stan alarmowy postawiono łącznie 33 mundurowych ze stanu pińczowskiej komendy. Większość z nich rozpoczęła przeszukiwania całej najbliższej okolicy miejsca zaginięcia. Dało to szybki, pozytywny rezultat, ponieważ jeden z patroli zauważył zaginionego na granicy lasu. Gdy mężczyzna spostrzegł oznakowany radiowóz próbował uciec, ale po kilkudziesięciu metrach był już w rękach funkcjonariuszy. Wówczas okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

Mężczyźnie natychmiast została udzielona pomoc medyczna. Zdecydowano, że najpierw wytrzeźwieje pod okiem policjantów, a dziś został oddany pod fachowy nadzór medyczny.

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów

Powrót na górę strony