Skarżyski policjant laureatem Tour de Pologne Amatorów 2022

Data publikacji 03.08.2022

W niedzielę w Arłamowie w powiecie bieszczadzkim, w ramach amatorskiego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2022 odbyły się „Górskie Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji”. Wicemistrzem tych zawodów w kategorii M2 został komisarz Marek Kowalik pełniący na co dzień służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Celem imprezy było szerzenie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia wśród rowerzystów-amatorów. W wyścigu udział brało wielu funkcjonariuszy, w tym policjant skarżyskiej komendy komisarz Marek Kowalik. 31 lipca w ramach amatorskiego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2022  pn. „Górskie Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji” na dystansie 75 km w kategorii M2 zajął on drugie miejsce. Wyznaczoną trasę pokonał w czasie