Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna podróż z nietrzeźwą matką

Data publikacji 15.07.2022

Pomimo licznych apeli, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu. Tylko w czwartek na terenie Kielc i powiatu policjanci zatrzymali 4 osoby, na tzw. „podwójnym gazie”. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 32-latka, która mając 2,6 promila, przewoziła w takim stanie 5-letniego synka. Kobieta spowodowała wypadek, skutkujący tym, że chłopczyk trafił do szpitala.

Każdego dnia polscy policjanci prowadzą intensywne czynności w celu zapewnienia ładu i porządku. Jednym z priorytetów dla kieleckich stróżów prawa jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego mundurowi zawsze zwracają uwagę na przewinienia kierowców, które mogą doprowadzić do tragedii. Największe zagrożenie powodują Ci kierujący, którzy decydują się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Dlatego tak ważny jest rozsądek zwłaszcza tych, którzy widzą osoby wsiadające za kierownicę lub jadące w takim stanie, by odpowiednio zareagować: uniemożliwić jazdę, przerwać jazdę lub zadzwonić na numer alarmowy 112.

Około 12:30 policjanci z kieleckiej drogówki pojechali do miejscowości Mosty, gdzie osobowa kia, na prostym odcinku drogi uderzyła w drzewo. Koreańskie auto prowadziła 32-latka. Zespół medyków zajął się 5-letnim chłopczykiem, który także podróżował w aucie. Dziecko ostatecznie trafiło do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy. Badanie alkomatem wykazało, że wioząca chłopczyka matka miała 2,6 promila alkoholu w swoim organizmie. Kobieta wkrótce stanie przed sądem.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • uszkodzenia powypadkowe samochodu
  • uszkodzenia powypadkowe samochodu
  • uszkodzenia powypadkowe samochodu
Powrót na górę strony