Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 39-letniego ostrowczanina

Data publikacji 06.07.2022

Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 39-latka. Ostrowczanin podejrzany jest o dokonanie rozboju i kierowanie gróźb karalnych. Jak ustalili śledczy mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę tj. 2 lipca br. około godziny 23, ostrowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który na osiedlu Stawki miał chodzić z maczetą i zaczepiać przypadkowe osoby. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole. Po chwili stróże prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępności Nieletnich ostrowieckiej komendy zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi agresora. Okazał się nim 39-letni ostrowczanin, przy którym policjanci ujawnili maczetę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że 39-latek przy użyciu niebezpiecznego narzędzia groził 14-latkowi. Dodatkowo wyszło na jaw, że w dniu 22 czerwca br . w jednym z osiedlowych sklepów na terenie miasta dokonał rozboju. Jak ustalili policjanci 39-latek wszedł wtedy do sklepu i grożąc personelowi przedmiotem przypominającym broń palną dokonał kradzieży dwóch butelek piwa.
Wczoraj na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 39-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa . Teraz może grozić mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.


Opr. EW
Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

  • zabezpieczona maczeta
Powrót na górę strony