Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzed paczkomatu do policyjnej celi

Data publikacji 20.06.2022

Zakupy internetowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Darmowe dostawy, darmowe zwroty, szybkie i wygodne doręczenia do wybranych punktów odbioru paczek. Wszystko to za pośrednictwem kilku kliknięć w klawiaturę komputera, czy na telefonie komórkowym. Powyższe sprzyja też nielegalnemu procederowi, gdyż pośród tysięcy paczek adresowanych do prywatnych odbiorców i firm ukrywane są zakazane substancje.

W środowe popołudnie 15 czerwca br. sandomierscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca miasta, którego podejrzewali o posiadania środków odurzających. Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły, a młody sandomierzanin wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymany został tuż po odebraniu przesyłki z paczkomatu. W paczce policjanci znaleźli dwa pojemniki plastikowe zawierające białą sypką substancję i kryształki. Dalsze czynności utwierdziły tylko funkcjonariuszy w ich przeświadczeniu, gdyż w domu młodego mężczyzny ujawnili 40 gramów suszu roślinnego, grzyby halucynogenne oraz 13 krzaków konopi innych niż włókniste w różnej fazie wzrostu. Zabezpieczone substancję trafiły do policyjnego laboratorium.  
W piątek Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu zastosowała wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

opr. MO
źródło KPP Sandomierz

  • zabezpieczone substancje
Powrót na górę strony