Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozboje w sobotę, areszty we wtorek

Data publikacji 15.06.2022

Kieleccy policjanci zatrzymali w ostatni poniedziałek dwóch 18- letnich sprawców rozbojów, zaistniałych w ostatnią sobotę. Pierwszy z nich rankiem napadł na 19- latka, zabierając mu buty, portfel, pieniądze i łańcuszek. Z kolei drugi z rozbójników w sobotni wieczór zagroził 16- latkowi pobiciem, czym zmusił pokrzywdzonego do wydania telefonu komórkowego. We wtorek sąd zdecydował, że obaj zatrzymani spędzą w areszcie po 3 miesiące.

O pierwszym z tych zdarzeń kieleccy policjanci dowiedzieli się w ostatnią sobotę, przed godziną 7 rano. Na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie od 19- latka. Mężczyzna alarmował, że kilka chwil wcześniej został napadnięty na terenie osiedla KSM przez nieznanego sprawcę. Na miejsce ruszyli mundurowi z Komisariatu Policji IV w Kielcach i przystąpili do weryfikacji zgłoszenia. Stróże prawa ustalili, że nieznany mężczyzna przewrócił pokrzywdzonego, następnie zaczął go bić, po czym zabrał mu portfel z dokumentami, 60 złotych, zerwał z szyi łańcuszek i zabrał markowe buty. Kryminalni z miejscowego komisariatu rozpoczęli intensywne czynności, by ustalić i zatrzymać sprawcę tego rozboju. Skontaktowali się m.in. z policjantami innych jednostek, co pozwoliło na ustalenie danych napastnika. Podejrzenia padły na 18- letniego mieszkańca miasta, który miał już w przeszłości kłopoty z prawem. Do podejrzanego mundurowi dotarli w poniedziałek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi. W trakcie czynności stróże prawa odzyskali skradzione buty oraz portfel.

Z kolei w sobotni wieczór do komisariatu przy ul. Kołłątaja zgłosili się dwaj 16- latkowie z rodzicami. Nastolatkowie opowiedzieli policjantom, że po godzinie 21, na ulicy Krakowskiej zostali zaczepieni przez nieznanego im mężczyznę. Ów nieznajomy zwrócił się do jednego z nastolatków o wydanie mu telefonu. Gdy pokrzywdzony odmówił, napastnik uderzył go w twarz. Po tym zwrócił się do drugiego z chłopaków i zagroził, że jeśli ten nie wyda mu telefonu, wówczas zostanie pobity. Wystraszony 16- latek wydał mężczyźnie warty 2500 złotych telefon. Młodzi kielczanie opowiedzieli całą historię swoim rodzicom i początkowo szukali sprawcy na własną rękę, jednak po kilkudziesięciu minutach zgłosili całą sprawę mundurowym z Komisariatu Policji II w Kielcach. Kryminalni z miejscowej jednostki, prowadząc własne ustalenia, szybko wpadli na właściwy trop. Prowadził on do 18- latka, który miał już w przeszłości kłopoty z prawem. Młody mężczyzna został zatrzymany w ostatni poniedziałek.

Obaj 18- latkowie zostali doprowadzeni we wtorek do sądu, który zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Każdemu z zatrzymanych mężczyzn za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymani sprawcy rozbojów
  • sprawca rozbojów
Powrót na górę strony